Endodontide Güncel Yaklaşımlar

Endodonti bilimi, son yıllarda, özellikle teknolojik açıdan çok büyük gelişim göstermiştir. Her ne kadar çeşitlilik gösterse de, karmaşık tedaviler yerini basit ve anlaşılabilir prosedürlere bırakmaya başlamıştır.

Read the Article

Please click the „Read the Article“ button above to access the article.
If you can’t view the article, you need to install Adobe Reader, which you can
download here http://get.adobe.com/reader for free.

Endodonti bilimi, son yıllarda, özellikle teknolojik açıdan çok büyük gelişim göstermiştir. Her ne kadar çeşitlilik gösterse de, karmaşık tedaviler yerini basit ve anlaşılabilir prosedürlere bırakmaya başlamıştır.

Prof. Dr. Bilge Hakan Şen, bu webinarda endodontinin temel kurallarını hedefleyerek, endodontik giriş, kanalların genişletilmesi ve doldurulması konularında güncel bilgiler verecektir.

Dişhekimleri webinarı izlemenin yanı sıra, soru da sorarak uygun bir paylaşım ortamında klinik bilgilerini güncelleme olanağı bulacaklardır.

Webinar Amacı:

  • Endodontik kavitedeki dentin haritası ile kanal ağızlarının saptanması
  • Komplikasyon yaratmadan, kanal morfolojisine uygun kanal genişletme ve şekillendirme
  • Genişletilmiş kanalların termoplastik güta-perka yöntemi ile hızlı, güvenilir ve üç boyutlu dolumu.

Kimler Katılabilir: Endodonti ile ilgilenen ve ilgilenmek isteyen tüm diş hekimleri.

Yayın başlangıcı: Çarşamba, Ekim 7, 2015
Yayın kapanış: Pazar, Ekim 7, 2018

“Endodontide Güncel Yaklaşımlar” is co-sponsored by Tribune Group GmbH. Tribune Group GmbH is a recognized ADA CERP and AGD PACE provider.

Konuşmacılar

Prof. Dr. Bilge Hakan Şen

1962 yılında, Mersin’de doğdu.
Orta öğretimine Konya ve Bornova Anadolu Lisesi’nde devam ettikten sonra, 1980 yılında AFS bursu kazanarak 1 yıl süre ile A.B.D.’de bulundu. 1981 yılında Virginia Gar-Field Lisesi’nden mezun oldu.
1981 yılında Ege Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nde başladığı dişhekimliği eğitimini 1986 yılında bitirerek “Dişhekimi” unvanını aldı.
1987 yılında Diş Hastalıkları ve Tedavisi Anabilim Dalı’nda daimi kadroya atanarak doktora eğitimine başladı.
1990 yılında YÖK bursu kazanarak Amsterdam Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Endodonti Bilim Dalı’nda doktora teziyle ilgili ön çalışmalarda bulundu. Tez çalışmalarını 1994 yılında bitirerek “Dr. Med. Dent” unvanını aldı.
1996 yılında TÜBİTAK araştırma bursu kazanarak Connecticut Üniversitesi Sağlık Merkezi Dişhekimliği Fakültesi Endodonti Anabilim Dalı’nda seri çalışmalar yaptı.
1996 yılında Türk Endodonti Derneği’nin kongresinde “En İyi Sunum” ödülünü aldı.
1997 yılında Avrupa Endodontoloji Birliği kongresinde “En İyi Poster” ödülünü kazandı.
1998 yılında “Doçent” kadrosuna atandı.
1999 yılında, Hans Genet Vakfı ve Avrupa Endodontoloji Birliği tarafından “En Aktif Araştırmacı” olarak seçildi.
2001 yılında Campbell Vakfı’ndan burs alarak Kaliforniya-Los Angeles Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Endodonti Anabilim Dalı’nda endodontide mantar enfeksiyonlarıyla ilgili seri çalışmalarda bulundu.
2004 yılında ise “Profesör” unvanını aldı.
Fakülte ve üniversitede üstlendiği farklı pozisyonlardaki görevlerine ek olarak E. Ü. Dişhekimliği Fakültesi’nde 1992-2013 yılları arasında Taramalı Elektron Mikroskop Laboratuvarı ve 2008-2013 yılları arasında ise Dental Materyal Laboratuvarı sorumlusu olarak çalıştı.
2013 yılı Ocak ayında E. Ü. Dişhekimliği Fakültesi’nden emekli olduktan sonra 2014 yılı Haziran ayına kadar İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nde sözleşmeli öğretim üyesi olarak ders verdi.
Ortak araştırmaları ulusal veya uluslararası düzeyde şimdiye kadar 14 ödül aldı.
Ulusal ve uluslararası dergilerde 90’dan fazla makalesi yayımlandı. Yurt içi ve yurt dışındaki kongre ve toplantılarda 150’den fazla konferans ve kurs verdi.
Yaptığı araştırmalar 1000’den fazla atıf aldı.
Çeviri editörlüğü yaptığı bir kitap ve katkıda bulunduğu iki kitap mevcuttur.
Halen 3 uluslararası ve 3 ulusal derginin bilimsel danışma kurulunda yer almaktadır.
Özel muayenehanesinde çalışmaya devam ederken diş hekimlerine yönelik modüler endodonti eğitimleri ve kurslarını sürdürmektedir.

Uzmanına Sor

Bir Cevap Yazın

C.E. Sertifikası

Please login and watch the entire webinar before attempting to take the C.E. Quiz. C.E. Sınavına başlamadan önce lütfen tüm webinarı izleyiniz. Bir kez webinarı izledikten sonra, C.E Sınavı için lütfen buraya dönün. Sınavı tamamlayıp C.E Sertifikanızı yazdırın.

Already logged in and watched the webinar? Please try to reload the page by using the button below.

Sayfayı yeniden yükle

Sınava girişte sorun mu yaşıyorsunuz? Lütfen sıkça sorulan sorular bölümünü okuyunuz veya destek ekibimizle iletişime geçiniz. Ayrıca support@dtstudyclub.web.tr adresine e-posta da gönderebilirsiniz.